Vitajte na stránke o Novom Meste nad Váhom  www.nmnv.sk 1
header 1
logo 1
1
header
navigation

     Štatistiky

Rank SK

Google PageRank

NAJ.sk
footer

O meste/Archív Flashoviek

 

Kaufland Nove Mesto nad Vahomhore Kaufland v Novom Meste nad Váhom. Na mieste starej chemickej továrne Henkel vyrástlo za niekoľko mesiacov nové OC Kaufland s nákupnou galériou - InterCora Javorina, ktoré budú vo februári 2013 otvárať. Kaufland majú podľa informácií niektorých návštevníkov webu nmnv.sk otvoriť 7. februára 2013 tak ako aj nové filiálky predajní Takko Fashion a Deichmann. V nákupnej zóne majú byť okrem spomínaných aj obchody Dráčik a Kik (oficiálne otvorenie nie je známe). Fotogalériu priebehu búrania Henkelu a výstavby Kauflandu si môžete pozrieť v tejto fotogalérii: Búranie závodu Henkel + výstavba Kauflandu

 

23.2.2012 sa plánuje otvoriť v nových priestoroch v OD Jednota jeden z najväčších reťazcov na Slovenku COOP JEDNOTA. Obchod sa presťahuje zo suterénu na prízemie a plánuje sa aj s výstavbou parkoviska pred OD Jednota. Pôjde o supermarket s cca. 350 m2, s vlastnou pekárňou a predajňou masa.

horeOd 11. decembra bude platiť nový cestovný poriadok vlakov na Slovensku. Okrem zmeny príchodov a odchodov vlakov sa menia názvy niektorých vlakov a taktiež aj označenia (IC budú Ex). Od novembra 2011 sa zmenila aj výška cestovného a zľavy na cestovné.

CP trate 120 - Bratislava - Žilina - Košice cestovny poriadok vlakov

CP trate 121 - NM - Velká nad Veličkou cestovny poriadok vlakov

Prehľadný rozpis príchodov a odchodov vlakov zo stanice Nové Mesto nad Váhom cestovny poriadok vlakov

Viac info na: http://www.zsr.sk/

horeNová križovatka pri Dome štátnej správy.
"Od polovice augusta sa na križovatke ulíc Malinovského a Hviezdoslavovej buduje nová kruhová križovatka. Prebiehajúce stavebné práce súvisia s 1.  etapou výstavby križovatky, ktorá má trvať do 15. septembra 2011. V rámci prvej etapy sa bude realizovať preložka vysokého napätia, ochrana plynovodného potrubia. Ďalej sa budú ukladať chráničky pre telefonické káble, preloží sa vedenie verejného osvetlenia a preložka kanalizačnej prípojky. Celá križovatka sa rozšíri aj s podkladovými vrstvami."

Termín výstavby: 1.8.2011 - 31.10.2011 (podľa Z. o dielo)

zdroj: ounm.sk, nove-mesto.sk

palec hore Výstavba objektu reťazca KAUFLAND + parkovacie plochy a bytového domu

Investor: QUEEN INVESTMENT, s.r.o., Banská Bystrica

Účelom navrhovanej činnosti je výstavba 2 objektov v bezprostrednom susedstve:
- KAUFLAND, vrátane 200 parkovacích státí (budova je obdlžnikového tvaru s rozmermi 100,14 x 46,14 m)
- bytového domu (84 bytových jednotiek) - 4-podlažný objekt s jedným podzemným podlažím krytého parkoviska.

Miesto: Dolné Samoty (Čachtická, Vysoká, kpt. Nálepku)

Termín začatia výstavby: 06/2011
Termín skončenia výstavby:
03/2012

Orientacné náklady na realizáciu navrhovaných objektov sú odhadnuté na 20 mil. eur.

Celková plocha pozemku: 29 859 m2 (z toho KAUFLAND predstavuje 17 789 m2 a bytový dom 12 069 m2)

Pracovné miesta: 60

Zdroj: http://eia.enviroportal.sk/detail/obchodne-centrum-kaufland-bytovy-dom-84-b-j-nove-mesto-nad-vahom

Ťažba štrkopieskov - Kočovce pdf Otvorenie nového ložiska nevyhradeného nerastu štrkopieskov a samotná ťažba štrkopieskov a úprava vyťaženej suroviny Investor: TOMI - písek s.r.o. (Česká republika) Začiatok činnosti: 2011-2012 Ukončenie činnosti: 2030-2035 (podľa odbytu) Pri činnosti bude v danom území odťažené: - 120 000 m3 humóznych hlín - 180 000 m3 ostatných skrývkových materiálov - 6 622 000 m3 štrkopieskov Ťažobné práce budú prebiehať cca. 200 dní v roku, od 6:00 do 15:00 (výnimočne aj do 18:00) plan   plan   dotknute uzemie zdroj: http://eia.enviroportal.sk/
palec hore Už v auguste 2010 by sa malo pravdepodobne začať s trw rozširovaním výroby v jestvujúcich priestoroch výrobného areálu TRW Nové Mesto nad Váhom na ul. Trenčianska. Účelom je rozšírenie výroby o montáž kompletného systému posilňovača riadenia automobilov a montáž elektromotorov z dovážaných komponentov a súčiastok na 2 nových certifikovaných linkách a zariadeniach (BELT DRIVE a EPP). Predpokladaná doba ukončenia výstavby - 02/2011. Súčasná výmera výrob. plochy haly je 2686,18 m2. Rozšírenie existujúcej haly o 2417 m2 smerom na V. Celková plocha pre ďalšie rozšírenie: 31 027 m2. Počet parkovacích miest 163 sa nemení. Predpokladané náklady na výstavbu: 1,5 mil. € Text zámeru: pdf trw plan   trw plan   trw plan

Informácie a materiály prevzaté z eia.enviroportal.sk

palec horeNa ul. Malinovského v areáli bývalého závodu Henkel by mapka malo vzniknúť nové Obchodné centrum Fastav. palmaOC bude plniť funkciu predaja širokého sortimentu potravinárskych a nepotravinárskych výrobkov. OC je navrhované vo variantoch A a B. Navrhovaná činnosť predstavuje novostavbu obchodného centra, s celkovou zastavanou plochou 4 794,5 m2 a parkoviskom pre 221 vozidiel (variant A) a 217 vozidiel (variant B). Budovu obchodného centra tvorí viacloďová jednopodlažná, v časti dvojpodlažná železobetónová hala. plan   plan

Začiatok výstavby: 6/2010

Ukončenie výstavby: 6/2011

Počet zamestnancov: 80

Predpokladané náklady:

5 miliónov €

Celý zámer nájdete TU: pdf

 

Materiály a informácie použité zo stránky: eia.enviroportal.sk

palec hore Od tohto týždňa sú v prevádzke svetlá upozorňujúce vodičov na spomaľovače a prechody pre chodcov na ul. Piešťanská, pár metrov pred podjazdom. Tento krok by mal znížiť hlučnosť, spomaliť prejazdnosť týmto úsekom a tým zvýšiť bezpečnosť chodcov. Foto: shark

svetelna signalizacia na Piestanskej ul.   svetelna signalizacia na Piestanskej ul.

msuMestský úrad čaká ďalšia rekonštrukcia. V msusúčasnosti prebieha rekonštrukcia vonkajšej fasády pôvodnej budovy MsÚ. Aj keď sa táto zmena dala čakať po výmene okien, avšak nečakané bolo načasovanie. Iné mestá sa snažia šetriť kde sa dá, naše mesto však peniaze míňa, kde sa dá. Jedno však nemožno vytknúť: Mestský úrad bude mať krajšiu a modernejšiu budovu ako doteraz. Už len aby tá webkamera opäť fungovala.

palec horeV Novom Meste sa už niekoľko týždňov inštalujú nové kamery, ktoré majú zabezpečiť väčšie pohodlie obyvateľov, bezpečnosť na cestách a sídliskách. Nové kamery sa nachádzajú už na kruhovom objazde Malinovského-Odborárska-Holubyho, na kruhovom objazde Športová-J.Kollára-Hviezdoslavova, na budove Základnej umeleckej školy a na budove Domu služieb. Ďalšie však majú byť aj na ďalších miestach, ktoré mi potvrdil náčelník MsP - na kruhovom objazde Hurbanova-Hviezdoslavova-M.R.Štefánika, na ul. Považská. Majú sa však presúvať aj pôvodné kamery a to na sídlisku Rajková o 2 poschodia vyššie (kvôli výške stromov) a na sídlisku Hájovky (taktiež pre zlú viditeľnosť cez stromy).

palec dole Emailom mi prišla zaujímavá informácia. Na Tematínskej ulici od štadióna smerom k supermarketu Hájovky sa nachádza dopravná značka Zákaz zastavenia - Zimná údržba. To znamená, že autá by tu v zimnom období a hlavne v týchto dňoch, kedy napadlo vyše 10 cm snehu by tu nemali parkovať. Je pravda, že nemajú kde parkovať všetky autá, ale potom nech sa nečudujú obyvatelia Hájoviek, že majú neodhrnuté cesty. Ako by aj mohli byť odhrnuté, keď odhŕňač nemôže medzi zaparkované autá prejsť. Foto je z 23.1.2010.

palec hore Pláž, ktorá bola dlhé roky známa ako platená bude podľa projektu spoločnosti Donum oddelená od ostatnej časti, kde sa nachádza penzión Margaréta. Má byť nadštandardne vybavená, s ležadlami, slnečníkmi a čistým pieskom. Súčasné volejbalové ihriská by sa mali prestavať a prerobiť aj s tribúnami. Vytvorená by bola miestnosť pre plavčíka a záchrannú pomoc na pláži, 2 móla pre loďky a nová reštaurácia pri tenisových kurtoch. Starší objekt so šatňou, sociálnym zariadením a drobným občerstvením bude zrekonštruovaný a nadstavený.

  

(zdroj: www.donum.sk)

Aktualizácia: Ihneď po zverejnení tejto Flashovky sa mi ozvali z firmy MS Union s.r.o., ktorá je novým dlhodobým nájomcom rekreačného strediska Zelená Voda - Perla a vyvrátili rekonštrukciu podľa tohto projektu. Firma si dala vypracovať štúdiu, z ktorej niektoré prvky neskôr použijú. Tenisové kurty aj pláž sa však majú prerobiť. Ospravedlňujem sa preto za nesprávne informácie.

palec hore Od tohto týždňa sa v našom meste začína separovať odpad. Bežná vec pre obyvateľov žijúcich v rodinných domoch, nová však pre ľudí na sídliskách. V týchto dňoch sú rozmiestňované po Novom Meste farebne odlišné plastové kontajnery na  papier  a  plasty .

        

palec hore Nové Mesto nad Váhom má svoju Turisticko informačnú kanceláriu (TIK). Dúfajme, že bude plnohodnotne reprezentovať mesto a poskytovať to, čo má napísané na reklamnom paneli. Ak áno, tak gratulujem mestu k vytvoreniu TIK, ktorá tu už dlhé roky chýbala. Viac informácií Vám prinesiem neskôr.   

palec dole Obyvatelia ulice Dukelská si už dlhšie sťažujú na zlý stav parkovísk na tejto ulici. Jedno z nich je zachytené na tejto fotografii, kde je vidieť, ako korene stromu vytláčajú zámkovú dlažbu a znemožňuje tak autám zaparkovať tu svoje auto. Toto sídlisko má problém s parkovaním tak ako iné sídlisko v NM a takéto problémy ešte viac znižujú kapacity. Veľmi nevyhovujúci je aj stav asfaltu, či už na ceste alebo na chodníkoch, ktorý vadí hlavne chodcom prechádzajúcim cez túto ulicu. Po daždi sú mláky na každom metri a často musia chodci používať cesty namiesto chodníkov.
palec hore Onedlho sa začne platiť na parkovisku pri LIDLi. Nebude to však platiť pre zákazníkov tejto predajne, ak budú nakupovať menej ako 1 hodinu. Za každú hodinu navyše si priplatia zákazníci 1 €. Tento spôsob by mal vyriešiť problém s parkovaním zákazníkov pri predajni. Pre paneláky a cestujúcich tu však chýba väčšie parkovisko, kde by mohli parkovať svoje autá, ak deň čo deň chodia na autobusovú alebo železničnú stanicu. Často musia parkovať práve pri Lidli, pretože parkovisko pri stanici je zaplnené autami, hoci aj nepojazdnými. Mali by byť preto odtiahnuté alebo inak odstránené, aby nezaberali miesta.

palec hore Na železničnej stanici už niekoľko dní fungujú osobné výťahy na obidvoch nástupištiach. Hoci nástupištia sú zrekonštruované takmer rok, nové výťahy dali do prevádzky ešte len teraz. Výťahy sú veľmi čisté a dúfajme, že v takomto stave zostanú čo najdlhšie. Starší a invalidní ľudia môžu konečne bez problémov prejsť z 1. nástupištia na 2.

palec dole Aby toho nebolo dosť pridávam aj ja fotografie prestriekaných značiek označujúcich začiatok a koniec Nového Mesta ako Medzi Trenčínom a Piešťanmi. Niektoré značky sú už v pôvodnom stave, hoci náznak vandalizmu je tu vidieť stále. Pri vstupe do NM smerom od diaľnice sú značky okrem prestriekaného názvu aj značne zdeformované. Otázkou je kto to spravil a prečo. Je to niekto z nášho mesta? Čo dotyčných k tomu viedlo? Bude toto vandalstvo pokračovať? Vyjadrite sa vo Fóre.
palec hore WWW.NOVE-MESTO.SK a neúspech v súťaži Zlatý Erb. Hoci sa oficiálna stránka mesta neumiestnila na popredných priečkach v súťaži webstránok miest, admin stránky začal web inovovať. Prvou novinkou je doteraz absentujúci RSS kanál, ktorý by ihneď informoval ľudí o novinkách na stránke či v meste. Ďalšou zmenou je aj nové, rolovacie, horizontálne menu, ktoré sa nachádza pod obrázkom panorámy mesta. Dúfajme, že ďalšie zmeny budú viesť hlavne k lepšej informovanosti verejnosti a stálej aktuálnosti. oficialne stranky mesta NM
palec hore V posledných dňoch si mnohí obyvatelia Nového Mesta nad Váhom všimli inú znelku mestského rozhlasu. Preto som sa spýtal na Mestskom úrade, či táto zmena bude nastálo. Odpovedala mi p. Bláhová: "Terajšia znelka mestského rozhlasu je len dočasná, v priebehu týždňa bude daná do prevádzky pôvodná znelka." Aj napriek tejto dočasnej zmeny bola "nová" znelka zaujímavá.
palec dole V spolupráci s Autoškolou Liberty sa mi podarilo zozbierať najviac problematické dopravné značky, križovatky a situácie v Novom Meste nad Váhom. Podnet na kontrolu dopravných značiek som zaslal aj do Kresla pre primátora do TV Pohoda. Na základe priložených fotografií sa môžete presvedčiť, či viete o týchto problémoch. To je zatiaľ len časť dopravných značiek. Postupne budú pridávané ďalšie fotografie s popismi. OTVOR GALÉRIU

palec hore V Parku J.M.Hurbana prebieha už niekoľko týždňov výstavba novej kaviarne Sweet&coffee, ktorá by mala byť otvorená už na jar budúceho roka. Bude poskytovať zákusky, kávu, zmrzlinu, a mnohé iné nápoje. Objekt bude samozrejme nefajčiarsky

     

palec hore Do Tureckého vrchu sa už robia prvé vrty. Niekoľko metrov od hydrocentrály sa začalo s výstavbou jednorúrového dvojkoľajného tunela, ktorý bude dlhý 1775 m. Na južnom portáli už pracujú robotníci a ťažké stroje. Okolie už prešlo radikálnou zmenou, na ktorú čakali hlavne cyklisti prechádzajúci popod zarastený Turecký vrch. Cesta bola kvôli stavenisku vykosená, odlesnená a zbavená nečistôt.

palec hore Pred niekoľkými dňami boli umiestnené na niektorých miestach v meste nové bezdrôtové reproduktory pre mestský rozhlas. Ide o miesta, kde bola kvalita zvuku veľmi zlá, alebo tam chýbali reproduktory vôbec. Napríklad ulice: Dibrovova, Hollého, Javorinská, J. Gábriša,...

palec dole Ešte ani rok nie je zrekonštruovaná stanica v prevádzke a už sa stala miestom vandalov. Takto si nepredstavujem modernú a čistú železničnú stanicu. O stále nefungujúcich výťahoch ani nehovorím.
palec hore V Trenčianskych novinách sa objavil článok o dezolátnom stave budovy v parku J.M.Hurbana. Dnes už je situácia iná - budova je zbúraná a v súčasnosti prebiehajú stavebné práce na novom objekte, ktorý sa tu bude nachádzať. Bude tu konečne stáť kaviareň s pizzeriou, kde budú môcť ľudia chodiť pri návšteve parku?

 

palec hore Dnes 29. septembra 2009 sa uskutoční odovzdávka staveniska ŽSR: Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom - Púchov, žkm 100,500 - 159,100, pre traťovú rýchlosť do 160 km/h. Po roku sa tak opäť začne pracovať na rekonštrukcii trate v Novom Meste a okolí. Jeden z najnáročnejších úsekov trate je výstavba tunela pri Trenčianskych Bohuslaviciach. Okrem tunela sa upravia všetky pôvodné mosty ktoré vedú nad železnicou, upraví sa zeleň, 3 potoky, postaví nový cestný most pri Bohuslaviciach, podchod pre chodcov a bude postavená aj protihluková stena pri obci.

tunel turecky vrch

palec hore Počas jarmoku sa na novomestských sídliskách TSM vymieňali staré smetné koše za nové - 660 litrové a plastové. Páči sa mi tento krok, už len aby si ľudia zvykli hádzať smeti do koša a nie mimo. Od budúceho roku sa môžeme tešiť na zavedenie separovanie odpadu.

palec dole Novomešťania a hlavne vodiči prechádzajúci cez mesto prehliadajú dopravné značenie. Priamo v centre Nového Mesta som našiel chybné označenie vedľajšej ulice na dodatkovej tabuli pred križovatkou ulíc Hurbanova a Dominika Štubňu.

Vedľajšia cesta je vľavo smerom ku knižnici a nie vpravo, ako značka zobrazuje, tam je len chodník pre chodcov. Takéto mätúce dopravné značky môžu spôsobiť problémy hlavne vodičom z iných miest. Otázkou je či to bol zámer dať takto tú značku (pretože ju stačí len otočiť, pre vandalov žiadny problém) alebo to bola náhoda a nepozornosť tých, ktorí tam osadili dopravnú značku. Zaujímavé je, že táto značku je tu dosť dlho na to, aby si ju niekto všimol, ale nič.

Odbočka ku knižnici na ul. Dominika Štubňu Chybné označenie vedľajšej cesty Križovatka Hurbanova-Klčové-Holubyho so správnym označením

palec horeDonedávna bola moja stránka jedinou stránkou o Zelenej vode, túto sezónu však pripravili majitelia dizajnovo pekné moderné webstránky, ktoré prezentujú svoju časť pláže, ubytovanie, stravovanie, možnosti športového a kultúrneho vyžitia,... Po nie veľmi úspešných predošlých sezónach sa konečne stala Zelená voda atraktívnejšou a priťahuje návštevníkov nielen z nášho okolia, ale z celého Slovenska či zahraničia, o čom svedčia aj ŠPZ áut v kempe.

zelena voda.com

palec dole V pondelok 10. augusta niekto zámerne rozhádzal po parkovisku pri Bille všetky nákupné vozíky. Zaujímavé je, ako sa to mohlo stať bez toho aby niekto zavolal na 158, 159 alebo 112. Toľko košíkov premiestniť muselo narobiť väčší hluk a určite to nespravil sám človek.

nakupne kosiky billa

palec horeEšte pre pár dňami som upozorňoval na chýbajúce ceny v mene euro na tabuľkách pri smetiakoch, ktoré zakazujú vyhadzovať určitý odpad či robiť neporiadok v ich okolí. Obsahujú taktiež údaje o pokutách za porušenie týchto zákazov. Dnes už je chyba vďaka TSM odstránená a ceny sú prepočítané na eurá. tabulka s Sk tabulka s €

palec horeUž niekoľko týždňov som zapojený do zaujímavej hry zvanej Geocaching [džíoukešin]. Je to zábava, alebo druh športu, spočívajúca v hľadaní skrytého objektu, o ktorom sú známe jeho GPS súradnice. Miesto úkrytu sa nazýva cache - skrýša. Vyše 20 skrýš sa nachádza aj na území nášho okresu a dokonca 2 priamo v Novom Meste nad Váhom. Zapojte sa do hľadania tiež.

geocaching

palec hore 14. júla 2009 sa do premávky zaradili prvé z nových autobusov Iveco Crossway 10,6 SAD Trenčín, z prevádzky Trenčín. Autobusy pre Nové Mesto nad Váhom a Myjavu sa ešte podrobia úpravám v trenčianskom závode SAD. Autobusy sa tak po vyše pol roku dostanú do prevádzky s cestujúcimi. zdroj: Miroslav Bušo nove autobusy nove autobusy
palec dole Takmer rok staré tabule rozmiestnené pri  smetiakoch zakazujúce vyhadzovať určitý odpad či robiť neporiadok v okolí týchto stanovíšť, obsahujú taktiež údaje o pokutách za porušenie týchto zákazov. Zaujímavosťou je, že doteraz tam svietia ceny v starej mene Sk. Na to, že používame Euro už pol roka, sa mohli ceny v Sk prepísať na €.

tabule pri smetiakoch

palec hore Aj iné časti mesta zasiahla rekonštrukcia kanalizácie a ciest (Športovej), alebo výstavba nových parkovacích miest (Holubyho,Weisseho, Markoviča) a osvetlenia v parku J.M.Hurbana.

parkovisko Holubyho rekonstrukcia kanalizacie na ul. Športová nove lampy v parku

palec hore Nové Mesto nad Váhom má konečne svoju webkameru. Je umiestnená na námestí na budove Mestského úradu. Zábery z kamery (10-sekundové intervaly obnovy záberu) sa nachádzajú na oficiálnej stránke mesta. Dúfam, že sa mi ju podarí dostať aj na moju stránku a že pribudnú časom aj ďalšie.

webkamera namestie

palec horeNa Športovej ul. sa už začala výstavba Rezidenčného komplexu. Na jednej strane je dobré, že sa tu stavajú nové byty pre ľudí aj v dobrej lokalite. (foto projektu:adoztn)

palec hore Po kritickej situácii s parkovaním na sídlisku Rajková sa MsÚ s TSM rozhodli vytvoriť nové parkovacie miesta vo vnútrobloku sídliska. Práve v týchto dňoch sa pracuje s výstavbou a takto vyzerá priebežný stav nového parkoviska.

parkoviska vnutroblok rajkova

palec hore Na veľmi frekventovanej ulici Malinovského pribudli vo štvrtok nové spomaľovače, ktoré sú umiestnené pri priechode pre chodcov používaný hlavne občanmi bývajúci alebo pracujúci na ul. Trenčianska.

spomalovace pri palme

palec hore Naše mesto v súčasnosti sníma už 19 kamier, najnovšie sú umiestnené v podchode na Piešťanskej ulici, kde sú až 4. Prostredníctvom kamerového systému sa podarilo objasniť množstvo priestupkov, krádeží, poškodzovanie majetku, či iné výtržnosti v Novom Meste. Viac o kamerovom systéme v NM si prečítate už o pár dní v blogu aj s fotografiami či videozábermi.

kamery v NM

palec dolePráve pri mojej návšteve sa prišlo na niekoľko nedostatkov, ktoré sa vyskytli napr. na sídlisku Hájovky či ul. Hollého, kde bol preplnený odpadkový kôš a smeti sa povaľovali len tak po zemi pri detskom ihrisku. Jednoznačne chýba viac košov a takisto aj slušnosť hádzať odpadky tam, kam patria - DO KOŠA.

plne smetiaky

palec dole "Sfušovaná" práca alebo neuvedomenie si, kam potečie dažďová voda?! Každým dažďom sa na Rajkovej (ul. A.Sládkoviča) objaví takáto niekedy aj väčšia mláka. Tento nový asfalt má ešte k tomu max. 2 roky. Chybou je zlý spád alebo neexistujúci kanál, kam by voda stekala. odtok dazdovej vody odtok dazdovej vody
palec hore 1.apríla 2009 sa bude konať slávnostné otvorenie 1. jazzového klub s reštauráciou v Novom Meste nad Váhom. "Blue Note" klub sa nachádza v podzemí nového polyfunkčného objektu na južnej strane námestia (pri OD Jednota na rohu ulíc Hviezdoslavova a J.Hašku). Na otváraní sa zúčastní aj Pavol Hammel a Adriena Bartošová. Oficiálny web Blue Note www.bluenote.sk.

blue note

palec hore V zrekonštruovanom podchode pri železničnej stanici už takmer 2 týždne funguje kamerový systém, ktorý určite zlepší problém sprejovania stien v podchode a aj okrádania ľudí.

podchod

palec hore V knihe od Jána Hanušina s názvom Stredné Považie na starých pohľadniciach nájdete okrem okolitých hradov či obcí aj Nové Mesto nad Váhom. Nachádzajúca tu historické fotky mesta s popismi ku každej fotke, základné informácie o našom meste a okrese. Dozviete sa tu množstvo zaujímavých informácií a podľa môjho názoru je kniha dobre spracovaná. Knihu nájdete v predaji za približne 11 €.

kniha stredne povazie

palec hore Rekonštrukcia nádvoria Podjavorinského múzea sa pred niekoľkými dňami dokončila a vyzerá oveľa lepšie ako predtým. Ešte ho čaká prírastok v podobe studničky. Porovnajte fotky: naľavo pred, vpravo po rekonštrukcii.

nadvorie muzea nadvorie muzea po rekonstrukcii

palec horepalec dole Sídliská v Novom Meste sa začínajú skultúrňovať nielen novými športoviskami, ale aj vynovenými stanovišťami s novými smetnými nádobami. Žiaľ, niektorým sa asi nepáčia také čisté.

smetiaky

palec hore V Hrádku vyrastie nový logistický areál na rozlohe 192 tis. m2 so 7 halami. V navrhovanom priemyselnom areáli budú v 2-smennej prevádzke prebiehať logistické a skladovacie činnosti. Hlavným programom je skladovanie stavebného a hutníckeho materiálu, elektrotechniky, ľahkého strojárstva, náhradné diely pre automobily, textil, obuv, kancelárske potreby. Predpokladaná výstavba 2009-2011 (zdroj: EIA Enviroportal)

hradok - plocha vystavby hradok - areal

palec hore V novembri 2009 sa začne s výstavbou nového obchodného centra na Trenčianskej ulici pri Drevosklade v blízkosti bytových domov obývané prevažne rómskym obyvateľstvom. Objekt s rozlohou 1 717 m2 a s parkoviskom pre 135 vozidiel bude zameraný na predaj výrobkov potravinového a nepotravinového charakteru. (zdroj: EIA Enviroportal)

OC plocha vystavby OC navrh

palec hore Do e-mailovej schránky sa mi dostala táto  fotografia, zachytávajúca železničnú stanicu v Novom Meste nad Váhom z čias, keď bola ešte jednokoľajová. V pozadí je vidieť rímsko-katolícky kostol. Je pravdepodobné, že je to najstaršia fotografia žel. stanice. Za fotografiu ďakujem P.Kallovi.

historia ZST Nove Mesto nad Vahom

palec hore Na Facebook-u máme už pár dní vytvorenú vlastnú skupinu s názvom Nové Mesto nad Váhom. Pripojte sa aj vy do tejto skupiny a zdieľajte vaše informácie, zážitky, fotky a všetko čo Vás napadne.

palec horepalec dole V piatok,19.12.2008, dostal vianočný stromček svoj "vršák". Nie však ten pôvodný, ktorý mu zrezali pred vyše rokom, ale úplne iný. Ani neviem ako to mám ohodnotiť, lebo to znie na jednej strane vtipne, na druhej veľmi zle. Ako stromček na strome.

vianocny stromcek

palec hore V Novom Meste sa budú stavať ďalšie bytové domy na Čachtickej ulici. V polovici budúceho roka by sa mala začať výstavba 5 bytových domov so všetkou infraštruktúrou. Náklady na výstavbu by sa mali vyšplhať až na 110 miliónov Sk.
palec dole Nový cestný podjazd zostáva aj naďalej uzatvorený. Podľa slov primátora v TV Pohoda, mesto nechce prevziať stavbu podchodu aj podjazdu, kvôli nedostatkom, ktoré sa tam vyskytujú.
palec hore V utorok 4.11.2008 bolo zrušené provizórne dočasné nástupište na železničnej stanici. Vlaky tak budú odteraz chodiť aj od 1.nástupištia, ktoré bolo doteraz neprejazdné a slúžilo len na odstávku vlakov. Konečne sa tak nastupovanie a vystupovanie z vlakov stane jednoduchším.
palec dole V nedeľu 26.10.2008 si to do Billy zamierilo auto. Nešlo však o obyčajné zaparkovanie na parkovisku. Auto si to zobralo skratkou rovno cez presklenú stenu tohto supermarketu. Až na večer začali prekrývať dieru v stene provizórne plachtou. Viď foto. Za prvé 2 fotky ďakujem návštevníkom.

auto v bille auto v bille

palec dole Tí, čo chodia po pomerne nedávno vynovených schodoch, ktoré spájajú ulicu J.Gábriša a ul.Inovecká, musia byť zhrození pohľadom na pokrytie schodov. Všetky stĺpy sú popísané nejakými nápismi. Niektorí ľudia už asi vážne nevedia čo zo sebou.

schody

palec dole Takto to dopadne, keď človek zle parkuje a kvôli nemu sa nemôže dostať dodávací kamión do Lidla. Táto situácia sa stala počas jarmoku, kedy bol problém vôbec niekde v meste zaparkovať. Situáciu vyriešili presunom auta elektrickým vozíkom. Autor: Jano B.

odtahovanie lidl

palec dole Prichádza tuhá zima. Prír oda preskočila jeseň a ide hneď zima. Podľa SHMÚ.sk by sa mala teplota v našom kraji znížiť na mrazivých -25 °C. Takýto žart som dávno nevidel.

shmu varovanie

palec hore V týchto dňoch sa začína rekonštrukcia povrchu miestnych komunikácií na uliciach: Dibrovova, Zelená, Dr.J.Markoviča a na križovatke ulíc M.R.Štefánika-Zelená-M.Rázusa.

palec hore Koryto Klanečnice konečne pokosené

palec hore Zelená Voda má konečne web Zelenavoda.com
palec hore Na detskom ihrisku v Hurbanovom parku je nový povrch s farebnými obrázkami, konečne je to tam pekné a pribudlo pieskovisko
palec hore Nový podjazd na ul. Piešťanská sa nachádza už v takejto fáze, naváža sa už hlina a čoskoro sa bude robiť asfaltová cesta, je len škoda, že má byť otvorený až koncom roka. Autor foto: Shark

cestny podjazd

palec hore Na Zelenej Vode sa už pár týždňov pracuje na blížiacu sa letnú sezónu, dôkazom sú nové chatky, ktoré nahradili staré unimobunky, areál je pokosený, pribudli nové atrakcie pre deti aj pre dospelých, pokračuje sa s vrtom vrty zelena voda chatky zelena voda

palec dole Kruhový objazd na rohu ulíc Malinovského - Holubyho opäť nezvládol nápor vody, sobotňajšia búrka spôsobila zatopenie polky kruháču, toto sa ale nestalo prvýkrát, je chyba v kanalizácii? Za foto ďakujem Sharkovi

kruhovy objazd malinovskeho

palec hore Na Pramen.info sa objavila informácia o petícii, ktorá sa podpisuje zamestnancami podnikov na Trenčianskej ulici, má sa ňou vyriešiť hlavne problém prechádzania cez cestu chodcami, potvrdzujem a rád podpíšem takúto petíciu, lebo je to tam fakt nebezpečné

palec dole Obrovská chyba na oficiálnej stránke mesta www.nove-mesto.sk - pozrite si názov stránky (Nové mesto nad Váhom ???) Aktualizácia: Na oficiálnej stránke sú dokonca dve chyby, pred pomlčkou chýba medzera. Viď obrázok. Za tip ďakujem p. Šlosarovi

palec hore Info tabule na železničnej stanici sú už v prevádzke, takisto aj zvukový záznam oznamujúci príchod/odchod vlakov

palec hore Na Zelenej Vode sa už robia geotermálne vrty, jeden je vidieť pri ceste, smerom na diaľnicu

palec hore V parku pri GMRŠ robia nové pieskovisko

palec doleŽiaľ, ako to býva, jeden robí, ostatní sa prizerajú (viď foto)

nove ihrisko

palec hore Aquapark na Zelenej Vode by sa mal volať pravdepodobne ThermaardeaLand

 Free Templates by Zymic.com - správca stránky: Daniel Kopunec