Vitajte na stránke o Novom Meste nad Váhom www.nmnv.sk 1
header 1
logo 1
1
header
navigation

     Štatistiky

Rank SK

Google PageRank

footer

O meste/Cestovný ruch/Námestie Slobody

 

Veľkým lákadlom Nového Mesta nad Váhom je historické námestie, ktoré v rokoch 2001-2005 bolo v rekonštrukcii. V súčasnosti sa tu reštaurujú staršie budovy a menia sa na štýlové a moderné obchody alebo banky.

 

Pri rekonštrukcii sa narazilo na podzemné chodby, ktoré sa nachádzajú pod námestím. Chodba sa zrekonštruovala a dnes sa tam nachádza vínna pivnica, do ktorej nie je voľný vstup.

 

Veľkou zmenou prešiel samotný vzhľad námestia. Dnes je to jedno veľké betónové námestie s fontánou, ktorá sa v časových intervaloch mení. Zo začiatku tu bol veľký odpor zo strany občanov pre nedostatok zelene, situácia sa vyriešila kvetináčmi s pestrými kvetmi. Staré stromy boli nahradené novými.

 

Vynovené boli aj pamiatky na námestí. Morový stĺp ako aj Socha sv. Floriána sa stali krajšími a večer pekne vysvietenými.

 

Pri vynovovaní námestia v roku 2001 sa začalo aj s výstavbou sklenej budovy v strede námestia, ktorá tu bola už oddávna no pri predchádzajúcej prestavbe námestia bola zbúraná. Dnes je sídlom trafiky, Turistickej informačnej kancelárie TIK a ázijskeho občerstvenia.

footer

Fotky

rekonstrukcia namestia rekonstrukcia namestia rekonstrukcia namestia

dexia banka muzeum

  socha sv. floriana morovy stlp namestie vecer fontana vecer

fontana cez den namestie namestie a ul. palkovicova namestie a ul. weisseho ul. csl. armady ul. j. hasku

morovy stlp

footer