Vitajte na stránke o Novom Meste nad Váhom  www.nmnv.sk 1
header skolstvo 1
logo 1
1
header
navigation

     Štatistiky

Rank SK

Google PageRank

footer

     Posledná aktualizácia

22.10.2012

footer

O meste/Šport

 

Šport

 

Box Club Nové Mesto nad VáhomStolnotenisový klub Nové Mesto nad VáhomAFC Nové Mesto nad VáhomKrasokorčuliarsky klub Nové Mesto nad VáhomCerberos Gym Nové Mesto nad Váhom

 

Väčšina športových aktivít sa sústreďuje pri futbalovom štadióne AFC, kde sú zrekonštruované športoviská ako bežecká trať či trávnik na futbalovom ihrisku. Hneď vedľa štadiónu vyrástli ďalšie futbalové ihriská, volejbalové ihrisko s pieskom, tenisový kurt a krytý zimný štadión.

 

V tejto zóne športu sa nachádza aj športová hala, ktorá dostala taktiež nový šat v podobe nových okien a zrekonštruovaných vnútorných priestorov.

 

Umelá ľadová plocha (UĽP), kde v roku 2005 vymenili mantinely a vylepšili kvalitu ľadu. Od konca roka 2006 je UĽP zastrešená a od roku 2007 sa pokračovalo v ďalšom inovovaní okolia plochy, uzatvorenie klziska, výstavbe miest na sedenie, sociálnych zariadení, miesta pre rolby a prezliekareň pre návštevníkov klziska. Klzisko sa definitívne zmenilo na štadión 6. mája 2008, kedy bol slávnostne otvorený ako Zimný štadión.

 

Pre nadšencov skateboardu sa nachádza v Novom Meste nad Váhom aj SkatePark na ul. Banská, ktorý bol vybudovaný v roku 2011 s pomocou nadšencov tohto športu a zástupcov mesta, ktorý poskytli priestor v bývalých vojenských skladoch na ulici Banská a zabezpečili prekážky do haly.

 

 

V lete sa najviac športuje na Zelenej Vode - ako je plávanie, člnkovanie, kanoistika, vodný bicykel, minigolf, tenis, stolný tenis, cyklistika, rybárčenie a iné. Každoročne sa na Zelenej Vode konajú Majstrovstvá republiky v rýchlostnej kanoistike a rybárske preteky.

 

V meste sa taktiež tradične konajú Majstrovstvá Európy historických motocyklov oldtimerov - Podjavorinský okruh, kde súťažia staršie ročníky motoriek, sajdky a na poslednom ročníku dokonca aj formule. (tradícia sa skončila smrteľnou nehodou divákov počas sobotňajšieho tréningu v roku 2012)

 

V máji 2005 sa konala v Mestskom kultúrnom stredisku súťaž kulturistov - Veľká cena Nového Mesta nad Váhom vo fitness junioriek, v kulturistike a fitness juniorov.

 

Plavecké schopnosti si merajú žiaci základných škôl na plavárni na "priemyslovke" (SOŠ, ul. Bzinská).

 

Počas novomestského jarmoku sa koná volejbalový turnaj O štít Nového Mesta nad Váhom.

 

Na tenis slúžia v meste viaceré tenisové kurty, ktoré môžu ľudia navštíviť na Zelenej Vode (na pláži Perla, ale aj mimo je novovybudovaný tenisový areál), za železničnou stanicou (ul. Piešťanská), ale aj hráči squashu si môžu prísť na svoje v Squash Centre (za pivárňou Gagas na ul. Inovecká).

 

Nové Mesto nad Váhom je zastúpené kvalitnými hráčmi, súťažia a vyhrávajú v rôznych športoch, či už vo futbale, volejbale, boxe alebo v atletických súťažiach.

 

 Free Templates by Zymic.com - správca stránky: Daniel Kopunec