Vitajte na stránke o Novom Meste nad Váhom  www.nmnv.sk 1
header skolstvo 1
logo 1
1
header
navigation

     Štatistiky

Rank SK

Google PageRank

footer

     Posledná aktualizácia

13.12.2012

footer

O meste/Kultúra

 

Tanečné skupiny pôsobiace v Novom Meste nad Váhom a okolí

tanecne skupiny


Tanečné skupiny:

The Originals

Tanečná skupina The Originals vznikla začiatkom roka 2012. Je zameraná na viaceré druhy tancov - hip-hop, latinsko-americké tance individuálne, country tance, írske tance,... Má za sebou mnoho vystúpení v Novom Meste nad Váhom a okolí. Tréningy prebiehajú v neďalekej obci Čachtice. Keďže ich vystúpenia sprevádzajú nemalé náklady na dopravu či oblečenie, tak hľadajú sponzorov pre ich zoskupenie.

Fanpage: www.facebook.com/pages/The-Originals

Kontakt: Dominika Makarová (d.makarova@centrum.sk)

The Originals Nové Mesto nad Váhom The Originals Nové Mesto nad Váhom The Originals Nové Mesto nad Váhom


Folklórny súbor Otava

Folklórny súbor Otava vznikol na jeseň 1989. Založil ho Ing. Jozef Bublavý, ktorý sa stal aj prvým vedúcim. V roku 1991 prevzalo záštitu nad činnosťou súboru Mestské kultúrne stredisko v Novom Meste nad Váhom a spolupráca trvá do dnes. Kolektív súbor od začiatku, tak isto ako i dnes, tvorili mladí ľudia, ktorým ľudové umenie prirástlo k srdcu. A nielen to tanečné. Dnes tvorí základ súboru asi 25 mladých ľudí, prevažne študentov. Má spevácku i tanečnú časť. V roku 2003 sme v spolupráci s ľudovou hudbou Javorinka zo Starej Turej vydali CD s názvom „ Ked som išél v Novém Meste...“, ktoré obsahuje piesne z už spomenutých okolitých dedín, ale i samotného Nového Mesta. V repertoári súboru prevládajú piesne z Myjavy a okolia, Bošáckej doliny, Terchovej, Zemplína a Šariša. S rozširujúcim sa repertoárom pribúdali aj nové kroje a aktivity súboru. Tlieskali nám diváci na festivaloch na Slovensku, ale i v Čechách, v Maďarsku a v Tunise. Od septembra 2011 nám do tanca ale i spevu hrá naša vlastná ľudová hudba pod vedením Mgr. Márie Mizerákovej s primáškou Terezkou Porubskou. Vedúcou FS je bývala tanečníčka Tatiana Blaťáková.

FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava

FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava

 FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava FS Otava


Detský folklórny súbor Čakanka

Súbor Čakanka vznikol v roku 1992 v prostredí Mestského kultúrneho strediska v Novom Meste nad Váhom pod vedením Mgr. A. Tobiášovej. Má viac ako 25 členov a pestrý repertoár piesní a tancov z Myjavy, okolia Trenčína, párových tancov a typických dievčenských kolies zo Zemplína, temperamentných rómskych piesní a tancov doplnených detskými hrami z Liptova.

 

 Free Templates by Zymic.com - správca stránky: Daniel Kopunec